Як виписати з квартири колишнього чоловіка?

jak vipisati z kvartiri kolishnogo cholovika 1 Як виписати з квартири колишнього чоловіка?

Любов пройшла, розлучення оформлений, майно поділене, для повного щастя залишилося тільки виписати з квартири колишнього чоловіка. Але от як це зробити і чи можна виписати колишнього чоловіка без його згоди? Все залежить від конкретної ситуації, деякі з них ми зараз розглянемо.

Як виписати колишнього чоловіка з приватизованої квартири?

1. Після процедури розлучення чоловік відразу ж втрачає право на користування квартирою (стаття 31 ЖК РФ), якщо житлоплоща спочатку була вашою власністю, тобто квартиру ви купили ще до укладення шлюбу. Тому ви маєте право виписати з квартири колишнього чоловіка, коли забажаєте, навіть без його згоди. Щоб це здійснити, вам треба піти до суду з позовом про виселення колишнього чоловіка (4 частина статті 31 ЖК РФ). Після позитивного рішення суду і на його підставі, колишнього чоловіка з квартири можна буде виписати.

2. Як виселити чоловіка з квартири, якщо житло вам було подаровано одним з родичів, у якого ви проживали разом з чоловіком? Тобто квартира була власністю вашого родича, і на момент дарування ви вже якийсь час перебували у шлюбі і жили в цій квартирі зі своїм чоловіком. У цій ситуації у вас також є право виписати колишнього чоловіка, так як право власності перейшло саме до вас (стаття 292 ЦК України), а не до сім'ї. Цей факт може стати підставою для анулирования права користування квартири вашим колишнім чоловіком. Підставою для його виписки з квартири також буде відповідне рішення суду.

3. Якщо житлоплощу була придбана (приватизована) вами, коли ви були в шлюбі, то виписати колишнього чоловіка з такої квартири не вийде, можливий тільки розмін. Причому не має значення, чи була житлоплощу приватизована на вас обох, або ж чоловік у момент приватизації відмовився від своєї частки на вашу користь або на користь іншого члена сім'ї, право на проживання він зберігає.

Як виписати колишнього чоловіка з неприватизованій квартири?

Розглянемо ситуацію, коли квартира не є приватизованою, а колишній чоловік в ній не проживає і не збирається з неї виписуватися, відмовляючись оплачувати комунальні послуги. Як вигнати чоловіка з квартири в цьому випадку? Виписати його ви не маєте права, так як тимчасова відсутність члена сім'ї не є підставою втрати права на квартиру (стаття 71 ЖК РФ). Виходом з цієї ситуації може стати звернення в муніципалітет з вимогою розміняти неприватизовану квартиру. Якщо з якоїсь причини розмін буде неможливий, то ви можете звернутися з позовом до суду, вимагаючи позбавити колишнього чоловіка права користування квартирою. Підставою для анулювання його прав на користування житлоплощею може бути відмова від оплати комунальних послуг та добровільне мешкання на окремій території. Після позитивного рішення суду можна буде виписувати колишнього чоловіка з квартири.

Крім того, якщо ви постійно оплачували комунальні послуги за колишнього чоловіка, поки він був у вас прописаний, то ви маєте право отримати компенсацію грошових сум, витрачених вами. Стягнути таку компенсацію можна також у судовому порядку.

Якщо колишній чоловік не має власного житла і не має можливості для проживання в іншому місці або придбання іншого житлового приміщення, а також його матеріальне становище чи інші обставини не дозволяють його забезпечити іншим житлом, то суд може зобов'язати колишню дружину надати можливість користування квартирою на певний строк . Після закінчення, якого колишній чоловік втрачає право користування квартирою, якщо інше не було обумовлено в угоді між ним і власником житла. Також право користування може бути анульовано і до того, як термін, названий судом, завершиться. Це відбудеться, якщо у колишнього чоловіка зникнуть обставини, які заважають йому віддалитися в інше житло, або якщо власник втратить право власності на цю квартиру.

×

Post a Comment